e-galerie

e galerie

Zde naleznete obrázky Pavla Kantorka, které si můžete vybrat a objednat mailem na ingarden@ingarden.cz .
Po upřesnění barvy pasparty a typu tisku si obrázek / tisk můžete vyzvednout u nás nebo Vám ho pošleme na dobírku.

 


 

U našeho projektu Výstavy v DS chceme vycházet z loňských zkušeností a ze současných možností. V roce 2020 v jarních měsících jsme díky Nadačnímu fondu TESCO připravili výstavy pro 3 seniorské domy na území hl. města Praha. Protože nebylo možné, vzhledem ke Covidu, domovy osobně navštívit, řešili jsme vše po domluvě s vedením těchto domovů předáním tisků vtipů na recepci DS. Každý výstavní soubor obsahoval 40 tisků A3 a životopis Pavla Kantorka. Vše bylo kvalitně vytištěno na kartonový papír a v domově seniorů zůstaly tisky již nastálo k dispozici pro další využití. Po realizaci a vyhodnocení tohoto projektu můžeme říci, že se jedná o bezpečný způsob, jak oživit a zpestřit prostory DS a zprostředkovat seniorům kulturní zážitek i v nynější složité době. Senioři jsou dlouhodobě naší cílovou skupinou, protože pana Kantorka znají z dob svého mládí a mají jeho laskavý a inteligentní humor rádi. Výstavu, podle tohoto již ověřeného konceptu, bychom rádi realizovali i letos. Základní myšlenka pro náš projekt netradičních výstav spočívá v možnosti dostat kulturu za jejími návštěvníky. Pro seniory není v současné době možné, aby navštěvovali výstavy, radovali se z těchto akcí, tak jim chceme tyto radosti uspořádat bezpečně u nich „doma“.


Výstavy v parcích navazují na loňskou sérii výstav na veřejných místech aneb Výstavy nepatří jen za zdi galerií.


HISTORIE

Díky vám všem jsme úspěšně dokončili projekt Tradiční výstava Pavla Kantorka netradičně.


 

ROZHOVOR:

V úvodu bychom rádi na Pavla prozradili ještě několik detailů. Je mu 25 let. Pracuje v Brně na ČSAV ˇUTP coby doktor přírodních věd. Pavel je s naším klubem (KANT CLUB) v těsném kontaktu. Fandí nám a různě pomáhá. Očekáváme, že i tento rozhovor splní své poslání.

 1. Kde byla poprvé uveřejněna tvoje kresba?
  – V roce 1949 na rohu Poštovní ulice a Jiráskova náměstí v Ostravě.
 2. Máš nějaký malířský vzor?
  – Neandrtálské jeskynní malby.
 3. V jakých životních situacích máš nejlepší nápady?
  – Když spím. Bohužel si většinu snů nepamatuji.
 4. Máš ještě jiného koníčka?
  – Pracuji na tzv. Existenční teorii. Až ji dokončím, chtěl bych ji publikovat. Mám však obavy, že se dostanu na psychiatrii.
 5. Proč je kočka hlavním hrdinou tvých kreseb?
  – Protože chytá myši a bojí se psů.
 6. Jsi ještě svobodný. Jak si představuješ manželku?
  – Musí být hezká a rozumná, aby z nás dvou dohromady byl jeden normální člověk.
 7. Do které země by ses nejraději podíval?
  – Do Ameriky.
 8. S kým by ses chtěl nejraději setkat?
  -S létajícím talířem.
 9. Koho bys nechtěl nikdy potkat?
  – Svého dvojníka.
 10. Mnoho lidí si tě plete s naším známým maratónským běžcem. Máš v sobě také sportovní krev?
  – Jsme bratranci, takže nějaké procento společné krve máme.
 11. Na kterém jídle si nejvíce pochutnáš?
  – Na Quarkové omáčce s huňky na okruži.

 

 

Léto, voda a loď je oblíbené spojení pro čím dál větší počet lidí.

Pokud však plánujete delší plavbu nebo se chystáte na jachtařské závody
je pro vás poskytnutí nezbytné.
Od letošního roku jsou kurzy první pomoci předepsány pro jachtařské závodníky a posádky lodí ve standardu
World Sailing Association.

V současné chvíli je spolek InGarden a SHOCK s.r.o. schválen na poskytování kurzů první pomoci pro potřeby závodů, kurzů ISAF přežití a všech medicínských kurzů garantovaných
a vyžadovaných WSA jako jediní v ČR (i pro zahraniční posádky).

 


Nově je v prodeji v InGarden knížka PSI a jiná zvířata. Najdete zde vtipy známé i neznámé, avšak všechny z tužka Pavla Kantorka.

Cena 100,- Kč, je možné zaslat i poštou (24,- Kč). Objednávky piště na ingarden@ingarden.cz.

 


Video, které jsme natočili při instalaci výstavy JS pustíte zde.


 

Příběh krabice.
Na pomezí Čech a Moravy stojí malebná chaloupka, kde se narodil děda Jana, Pavla a Aleny Kantorkových. Rodina Kantorků zde shromažďovala všechny kresby svých dětí. V září roku 2017 jsme měli možnost, tento rodinný poklad prozkoumat. Vybrali jsme zatím cca 300 skic, náčrtů, studií i originálů vtipů Pavlových kreseb z období 1965 -1968. Postupně se budeme snažit vám všechny představit na výstavách, v katalozích…


Povedl se, už je na světě! Sborník vtipů Pavla Kantorka od počátku tvorby (věříme, že pro mnohé překvapení) – až po kresby, které známe. Děkujeme Českému literárnímu fondu, který si vzal náš projekt za své a podpořil jej.


Byla odvysílána 13. komnata Pavla Kantorka, natáčelo se i při vernisáži výstavy v InGarden.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/213562210800018-13-komnata-pavla-kantorka/

AKCE! Dárkové poukazy na kurzy!

AKCE! Dárkové poukazy na kurzy! Kurzy můžete darovat svým blízkým. Kontaktujte nás o aktuální cenu! Možné slevy kurzů v akcích.
Edit →
 
Výstava PRO KOČKU 2016 je v albu ZDE. Kočičí originály malované v InGarden 2016 najdete ZDE. animace gif pk
Přidali jsme do alb výstav obrázky z výstavy Historické okamžiky  2014 a z výstavy Lidské vztahy 2015. Pokud se Vám nějaký zalíbí, můžete objednávat mailem ingarden@ingarden.cz

Autorské tisky z pěti dosud proběhlých výstav stále v prodeji. Všechna alba jsou doplněna, tak je z čeho vybírat: Výstava Humor života , Tvorba z emigrace  + dalších 15 obrázků, které jste si objednali a tím je přidali do prodeje najdete zde. Nová sebranka , Kočky, psi, lidé a jiná zvířata, Májová 2013,
Autorské tisky v paspartě a s podpisem pana Kantorka jsou stále v prodeji - máte v paměti konkrétní vtip, který by neměl chybět? Napište si o něj (ingarden@ingarden.cz )  Prodej originálních kreseb (3800- Kč/ks) Originály kreseb jsou první myšlenkou Pavla Kantorka. I dnes kreslí tuší, tužkou a pak vše teprve upravuje v počítači. Kresby, které jsou v nabídce k prodeji jsou z doby, kdy nakreslené obrázky se fotografickou cestou přenášely na tiskové plochy a tak se mohly dostat do časopisů, novin.Album originálů najdete zde .
Konkrétní tisky můžete objednat zde  (my je zašleme na dobírku), popř. ve školicím centru InGarden zde  . Kromě dárku pro obchodní partnery jsou vhodným dárkem  i pro Vaše blízké.
Cena autorského tisku v paspartě 500,- Kč, cena originální kresby je 3800,- Kč. Možnosti tisku: Autorský tisk - formát 35 x 27 cm, paspartováno , s podpisem Pavla Kantorka, evidovaný tist, cena 500,-Kč /ks Obrázek pro radost - formát 29 x 22 cm, podkladová pasparta, s oficiálním razítkem výstavy, cena 200,-Kč /ks + ev.balné a poštovné barva pasparty: béžová, cihlově rudá, modrá, šedá, temně zelená

e galerie