PRVNÍ POMOC MOTO

Kurz podle nových doporučení od 16.10.2015 GUIDELINES 2015 je zaměřen na získání dovedností a znalostí nezbytných k poskytování péče a problematiku úrazů a jejich řešení spojených s jízdou na motorce. Přihlášky ingarden@ingarden.cz

Součástí kurzu je také nácvik umělého dýchání, resuscitace na výukovém modelu, nácvik sejmutí přilby z poraněného . V ceně kurzu jsou všechny výukové pomůcky i moderní resustitační modely vč. online vyhodnocování kvality resuscitace. Kurz je veden 1-2 lektory.-  foto z kurzů zde

Myslíte si, že se Vás to netýká? Citujeme zde 10. bod z desatera pro motorkáře od Standy Berkovce:

První pomoc je lepší, než poslední sbohem.

Pamatuješ na kurzy první pomoci ve škole? Byla to veliká sranda, dávat nafukovací Andule dýchání z úst do úst. Ale to už je dávno… Já vím, že si myslíš, že tobě se TO stát nemůže. Ale najednou klečíš v příkopu a tvoje roštěnka má tepenní krvácení. Nebo se dusí. Vsadím krk, že začneš telefonovat. Ale než přijede i ta nejrychlejší záchranka, umře. Možná úplně zbytečně, protože jen stačilo použít lékárničku, kterou nemáš. A znalost první pomoci, kterou taky nemáš. Tak raděj trénuj dýchání z úst do úst, dokud je tvoje dívka naživu!

Obsah kurzu:

■chování při nehodě, přivolání záchrany, zásady bezpečnosti při poskytování první pomoci
■specifická poranění páteře,hlavy, manipulace se zraněným
■bezvědomí a následné úkony KPR, nácvik resuscitační techniky
■nácvik sundání přilby z poraněného – kdy a jak sundavat přilbu!
■krvácení a šokové stavy,popáleniny, …
Kurzu je připraven SHOCK Training Centre www.shock.cz ve spolupráci s FN Brno.

Součástí kurzu bude i komunikace bez signálu GSM telefonu a zavolání pomoci třeba na horách nebo poušti pomocí SPOT Satellite Messengeru , který SHOCK dodává.

Informace   na tel.: 603 425 866 ing.Josef Horešovský, rozsah kurzu 3 hodiny

cena kurzu 600,- Kč/osobu, termíny kurzu individuální podle dohody. Min. počet účastníků 6.AKCE! Dárkové poukazy na kurzy!

AKCE! Dárkové poukazy na kurzy! Kurzy můžete darovat svým blízkým. Kontaktujte nás o aktuální cenu! Možné slevy kurzů v akcích.